Zakázkové značení

Pokud pro vás investice do značicího stroje není efektivní, nabízíme Vám zakázkové značení Vašich produktů. Na zakázku označíme libovolně velké série výrobků a dílů. Nabízíme možnost jak laserového zakázkového značení, mikroúderového a rycího. Naše systémy umožňují značit alfanumerické znaky libovolných tvarů, fontů, loga, čárové kódy, kódy DATAMATRIX, loga dle předlohy apod. Cena zakázky je kalkulována vždy idividuelně dle množství dílů či velikosti popisu.


Značení laserem:

Laserový paprsek při kontaktu s materiálem mění povrchové vlastnosti hmoty a dochází k vytvoření kontrastního značení. Laserem lze označovat materiály: kalená, nekalená a zušlechtěná ocel, litina, titan, mosaz, bronz, hliník a jeho slitiny včetně eloxovaných povrchů, slinutý karbid, zlato, stříbro, plasty, vícevrstvé a pigmentové plasty, pryž, samolepící folie, výrobky s povrchovou úpravavou, dřevo, sklo, papír ... ostatní netradiční materiály je třeba vyzkoušet.


Značení laserem
Videoukázka značení laserem

Značení mikroúderem:

Značicí železný, karbidový, či diamantový hrot vyráží pomocí mikroúderů jednotlivé body jeden vedle druhého a tím vytváří písmena, číslice, loga, 2D-kódy. Pohyb hrotu ve značicím okně je řízen pomocí řídicí jednotky (kontrolerem) nebo přídavným PC. Značený povrch může být rovný, zakřivený do nerovnosti 10mm, je možno značit i po obvodě pomocí přídavné osy. Hloubka značení je cca 0,01 do 0,5mm u standardních typů.

Mikroúderem lze značit materiály: kalená, nekalená a zušlechtěná ocel (do tvrdosti 67HRC), litina, titan, mosaz, bronz, hliník a jeho slitiny včetně eloxovaných povrchů, slinutý karbid, zlato, stříbro, plasty, vícevrstvé a pigmentové plasty, pryž, samolepící folie, výrobky s povrchovými úpravami, dřevo ... ostatní netradiční materiály je třeba vyzkoušet.Značení rycí a vyškrabávací technologií:

Značicí karbidový, či diamantový hrot ryje do materiálu písmena, číslice, loga. Pohyb hrotu ve značicím okně je řízen pomocí řídicí jednotky (kontrolerem) nebo přídavným PC. Značený povrch může být rovný, zakřivený. Hloubka značení je cca 0,01 do 0,3mm u standardních typů.

Rycím a vyškrabávacím strojem lze značit materiály: kalená, nekalená a zušlechtěná ocel (do tvrdosti 67HRC), litina, titan, mosaz, bronz, hliník a jeho slitiny včetně eloxovaných povrchů, slinutý karbid, zlato, stříbro, plasty, vícevrstvé a pigmentové plasty, pryž, výrobky s povrchovými úpravami, dřevo ... ostatní netradiční materiály je třeba vyzkoušet.

Ukázky značení technologií – mikroúderem, rycí a vyškrabávací technologií, laserem a ražbou

MARKSYS s. r. o.  Cihlářská 627, 344 01 Domažlice, Tel.: +420 379 778 541, E - mail: marksys@marksys.cz
Doporučujeme: Bazény // Tvorba webových stránek AiVision